۱۴۰۳/۰۵/۰۴

پایان بورس امروز ۴ تیر ۱۴۰۳ / بورس جان گرفت

بورس امروز در حالی کار خود را آغاز کرد که از همان ابتدا شاخص سازها بر مدار صعودی قیمت قرار گرفتند و این روند به سهم های کوچک نیز جان دوباره داد.
پایان بورس امروز ۴ تیر ۱۴۰۳ / بورس جان گرفت

به گزارش اخبار ساخته ها؛ معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود حرکت کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد 14 هزار و 127 واحدی که معادل 0.69 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 65 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز افزایش داشته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز دو هزار و 907 واحد که معادل 0.44 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 668 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 6.4 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و 398 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

بورس

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، برخلاف روز معاملاتی گذشته، امروز مثبت بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 307 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 49 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج ثابت شده است.  

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم خاور، وبلمت و فولاد بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های خاور، وبملت و ذوب به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فملی نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

 ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های وپسا، ولکار و ومبین تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های بوعلی، خگستر و پترول ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای وشهر، افق و خاور خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ثاصفها، فزر و سآبیک رقم خورد. همچنین دشیمی در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد مارون بود.

انتهای پیام/

منبع خبر: تجارت نیوز

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید