۱۴۰۳/۰۳/۰۲

مدیرعامل فرابورس از راه‌اندازی بازار «نوآفرین» خبر داد

اصلاحیه دستور العمل پذیرش، عرضه و نقل‌ و انتقال اوراق در فرابورس ایران هفته گذشته ابلاغ شد.
مدیرعامل فرابورس از راه‌اندازی بازار «نوآفرین» خبر داد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمدعلی شیرازی مدیرعامل فرابورس ضمن اعلام این خبر، مهم‌ترین مفاد اصلاحیه جدید را راه‌اندازی بازار نوآفرین دانست و گفت: طبق این دستورالعمل بازار نوآفرین در دو تابلو «رشد» و «دانش‌بنیان» ایجاد شد. تابلو رشد ویژه شرکت‌های سهامی عام و تابلو دانش‌بنیان مخصوص شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و نوآور و شرکت‌های حوزه اقتصاد دیجیتال است.

شیرازی ادامه داد: با راه‌اندازی این بازار روند حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در فرابورس نیز سرعت خواهد گرفت.

به گفته وی حداقل حقوق صاحبان سهام برای پذیرش در بازار نوآفرین ۱۰ میلیارد تومان و حداکثر ۵۰۰ میلیارد تومان است، همچنین ضوابط معاملات در این بازار هم کاملاً شبیه بازارهای اول و دوم است.

وی با اشاره به اینکه در این دستورالعمل تبصره‌ای برای حضور شرکت‌های بزرگ‌تر که امکان حضور در بازارهای اول و دوم را ندارند نیز دیده‌شده، تصریح کرد: بازار نوآفرین مختص شرکت‌های کوچک نیست بلکه بازار شرکت‌هایی است که ریسک بالاتری دارند یا در صنعت جدیدی فعال هستند.

وی از انتخاب اعضای هیئت پذیرش بازار نوآفرین و برگزاری اولین جلسه هیئت پذیرش طی هفته آتی خبر داد و افزود: روند بررسی و پذیرش شرکت‌ها برای ورود به بازارهای فرابورساز هفته آینده با حضور دو هیئت پذیرش تسریع خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید