۱۴۰۳/۰۴/۰۳

رشد تولید فولاد ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۴

جزو بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان هستیم و توانستیم انواع محصولات فولادی را تولید کنیم.
رشد تولید فولاد ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۴
به گزارش اخبار ساخته ها؛ انجمن جهانی فولاد در گزارش جدید خود، اعلام کرد: ایران از ابتدای ژانویه تا مارس ۲۰۲۴، حدود ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که پس از ترکیه (با ۲۸.۴ درصد رشد)، دارای بیشترین رشد تولید فولاد خام بین ۱۰ کشور برتر تولیدکننده جهانی طی مدت مذکور بوده است.
 
آقای باقرزاده مسئول استاندارد و کیفیت انجمن تولیدکنندگان فولاد می‌گوید: سال گذشته ورق گرم، حدود ۸ میلیون تن، ورق سرد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن و ورق‌های پوشش دار یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن تولید شده است. 
 
اگر نگاهی به دور و اطراف خود بیاندازید بدون شک حداقل یک وسیله را که در تولید آن از فولاد استفاده شده خواهید دید؛ آقای باقرزاده می‌گوید: فولاد در بسیاری صنایع کاربرد دارد که بیشترین آن در صنعت خودروست؛ در خودرو در بخش‌هایی مانند بدنه، کف و شاسی از فولاد استفاده می‌شود. فولاد همچنین در لوازم خانگی مانند یخچال، اجاق گاز، لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
 
به گفته وی، در صنایع ساختمان سازی, ۷۰ تا ۸۰ درصد از کل مصرف، شامل محصولات تخت فولادی است.
 
همین ورق‌های فولادی که در خودرو استفاده می‌شود وارداتی بود، اما حالا داخلی سازی شده است. 
 
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اعلام کرده سال ۱۴۰۲, یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار فولاد صادر شده است که در مقایسه با سال پیش از آن, ۲۰ درصد رشد داشته است. 
 
بر اساس اعلام انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، تولید کنندگان این انجمن اکنون مواد اولیه بیش از ۳ هزار کارخانه و کارگاه تولیدی را تامین می‌کنند و محصولات آنها به بیش از ۳۸ کشور در جهان، صادر می‌شود. 

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزاری صدا و سیما

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید