۱۴۰۳/۰۵/۰۴

مدیریت بازاریابی و فروش املاک و مستغلات

نقش بازاریابی در دنیای به شدت رقابتی امروز، غیر قابل انکار است.
مدیریت بازاریابی و فروش املاک و مستغلات

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ نقش بازاریابی در دنیای به شدت رقابتی امروز، غیر قابل انکار است. حال، زمانی که این پدیده حیاتی دنیای نوین را برای به کارگیری در صنعت سنتی ولی درحال رشد ساختمان درنظر قضیه بگیریم، کمی پیچیده تر هم میشود. صنعتی که از زیرساختهای اولیه ی توسعه هر کشوری به حساب می آید و بهبود روشها و راهکارها در آن، خود موجب حرکت چرخ عظیم توسعه و پیشرفت آن کشور می شود.

برخی از روش های روز و تبلیغات بازاریابی در کشورهای توسعه یافته به مراتب با هزینه کمتر و بازده بالا انجام ؛ میگردد لیکن در کشور عزیزمان ایران به دلیل وابستگی تبلیغات و بازاریابی به سیاست اقتصاد ؛ عمومی کشور ؛ رشد علمی و فرهنگی و موارد دیگر عملا بکارگیری متدهای روز و جدید به دلیل هزینه بالا و بازده کم امکانپذیر نیست.

در ایران طی سالهای اخیر شاهد رشد و توسعه بکارگیری روشهای نوین بازاریابی تبلیغات و در پروژه های ساخت و ساز مسکونی، تفریحی، تجاری، اداری و شهرک ها بوده ایم. ارتباطات بازاریابی در این صنعت با اهداف زیر مورد توجه و استفاده قرار گیردمی گیرد:

  • جذب مشتری با کیفیت برای پیش خرید یا خرید واحدهای در دست ساخت یا آماده تحویل
  • جذب سرمایه گذار برای مشارکت در طرحها و پروژههای ساختمانی
  • جذب فعالان تجاری (بعنوان مثال برندهای مطرح) برای حضور و فعالیت اقتصادی در این مجتمع ها پس از آماده سازی
  • جذب بازدیدکننده و مشتری پس از شروع فعالیت مجتمعها به ویژه مجتمع های تجاری تفریحی

برای تحقق هر یک از اهداف فوق، شرکتهای سرمایه گذار، طراح و سازنده این پروژه ها در حوزه بازاریابی و ارتباطات نیازمند خدمات مختلفی هستند

  • تحقیقات بازاریاب ی و طراحی کمپین: این خدمات با هدف کمک به فروش سریع و با کیفیت واحدهای مسکونی، تجاری و اداری و نیز معرفی کل پروژه در کمترین زمان و با روشی مقرون به صرفه ارائه میشود. کمپین یک برنامه جامع یکپارچه تبلیغاتی است که کلیه رسانه های موثر برای جذب مشتری در کمترین زمان شناسایی انتخاب و میکند. بعلاوه، پیامهای ارتباطی و جذاب اثرگذار در قالب کمپین خلق شده و از طریق رسانه های انتخاب شده به مخاطبین هدف / بازارهای هدف انتقال مییابد.
  • ساخت تیزر و فیلم صنعتی: فرایند معرفی جذب و مشتری و سرمایه گذار در بسیاری از پروژههای ساختمانی مدتها قبل از شروع عملیات ساخت شروع میشوند. مهمترین ابزار برای معرفی این پروژهها تیزرها و فیلمهای صنعتی با ساختارهای رئال، انیمیش یا ترکیبی است.
  • تهیه کاتالوگ: در پروژههای ساختمانی بزرگ یکی از مهمترین ابزارهای معرفی و فروش هایکاتالوگ جامع هستند. این هایکاتالوگ اطلاعات دقیقی از پروژه را بطور مستقیم به خریدار احتمالی و سایر ذینفعان پروژه ارائه میدهد.
  • مالتی مدیا و وبسای: شبکه اینترنت یک چندرسانه ای ارزان و بسیار موثر است. واحدهای فناوری اطلاعات می توانندکلیه خدمات ساخت مالتی مدیا، کاتالوگ های الکترونیکی را برای پروژه های ساختمانی بزرگ و متوسط به مشتریان ارائه کنند.
  • تبلیغات محیطی: بخش تبلیغات محیطی می تواند بهترین های موقعیت مکانی را برای معرفی و تبلیغ پروژههای ساختمانی با صرف هزینه های بسیار معقول اقتصادی و ارائه نماید. بعلاوه این واحد میتوان با استفاده از موقعیت مکانی پروژه، آنرا تبدیل به یک رسانه موثر و کم هزینه نماید.
  • معماری و دکوراسیون داخلی: واحد خدمات معماری و دکوراسیون داخلی می تواند دربازاریابی نوین به پروژههای مسکونی، تفریحی، تجاری، اداری و نیز طرحهای ساختمانی چندمنظوره خدماتی با دامنه وسیع ارایه دهد که این فعالیتها از قبیل مشاوره، طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی و فضای بیرونی را شامل می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: دکتر علی خویه

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید