۱۴۰۳/۰۵/۰۴

باید راه حل‌های نوینی در زمینه مسکن پیدا کنیم

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تاکنون نتوانستیم در زمینه مسکن موفق عمل کنیم، بنابراین باید راه حل‌های نوینی پیدا کنیم.
باید راه حل‌های نوینی در زمینه مسکن پیدا کنیم

به گزارش اخبار ساخته ها؛ حسن موحدیان امروز ۶ آبان‌ماه در نشست خبری دهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری که در محل شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این کنفرانس از سال ۸۵ در مشهد با مشارکت شورای شهر مشهد، دانشگاه فردوسی و مرکز پژوهش‌های شورا پایه‌گذاری شده است.

وی افزود: ۹ دوره این کنفرانس را برگزار کردیم اما به دلیل کرونا دو سال عقب افتاد. امسال با همت شورا، شهرداری و دانشگاه دهمین دوره کنفرانس را در ۲۴ و ۲۵ آبان برگزار می‌کنیم. سابقه این کنفرانس و دامنه اثر آن در کشور و خارج از کشور گسترده است. شهر مشهد برند این کنفرانس شده که برای ما بسیار مهم و باعث افتخار شورا، شهرداری و دانشگاه است.

موحدیان بیان کرد: هدف عمده کنفرانس این است که ارتباط و تعامل مدیریت شهری را با دانشگاه برقرار کنیم. اگر شهر را به عنوان یک موجود زنده بدانیم که می‌دانیم باید به عنوان شورا که سیاست‌گذار هستیم، به این ارتباط و تعامل توجه کنیم؛ زیرا دستاوردهای جدید علمی در دانشگاه وجود دارد و تجربیات موفقی در دنیا انجام می‌شود که اهمیت دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه باید بدانیم جزیره جدا شده از جهان نیستیم، عنوان کرد: باید از تجربیات در چارچوب خودمان استفاده کنیم. مشهد از نظر حاشیه‌نشینی مشکلات جدی دارد که نظرات جامعه دانشگاهی در این خصوص برای ما بسیار مهم است. مسکن در تمام برنامه‌های دولت و در برنامه هفتم مطرح شده که همه ما باید به آن اهمیت دهیم و راه حل‌های نوینی برای حل مساله پیدا کنیم. تاکنون نتوانستیم در این زمینه موفق باشیم، بنابراین باید راه حل‌های نوینی پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه مبحث بازآفرینی در همین کنفرانس مطرح شد، ادامه داد: حاشیه شهر مشهد نیاز به بازآفرینی دارد. بازآفرینی برای ما بسیار مهم است که باید با روش نوآورانه‌ای مسائل کلان شهر مشهد و چگونگی تامین مالی پروژه‌ها را مورد توجه قرار داده و خدماتی را به حاشیه شهر و مناطق مورد هدف بازآفرینی ارائه دهیم.

موحدیان با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مقالات توسط بدنه شهرداری‌ها و به خصوص شهرداری مشهد ارایه شده است، تصریح کرد: این دستاورد بزرگی برای شهرداری مشهد است که توانسته ارتباط بسیار خوبی را با دانشگاه برقرار کند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: بحث مشارکت مردم در حاشیه شهر مطرح نبود که در این کنفرانس‌ها به این نتیجه رسیدند بدون مشارکت مردم در حاشیه شهر هیچ اقدامی ممکن نخواهد بود. شعار شورای ششم نیز از ابتدا همین بوده و پروژه‌های زودبازده ۱ و ۲ را بر همین اساس انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید