۱۴۰۳/۰۵/۰۴

صعود شاخص های بورسی در اولین روز تابستان

بررسی معاملات اولین روز تابستان 1403 نشان می‌دهد شاخص های بورسی در این روز موفق به افزایش ارتفاع خود شدند.
صعود شاخص های بورسی در اولین روز تابستان

به گزارش اخبار ساخته ها؛ پس از رشد شاخص‌های بورسی در چهارشنبه، این روند در روز جاری نیز تکرار شد و برخی از سهامداران آن را به منزله برگشت روند صعودی بورس دانستند. با این حال، نگاهی به چارت شاخص کل و شاخص هم‌وزن خبر از آن می‌دهد که صعود کوتاه‌مدت این روزهای بورس، تنها به واسطه اصلاح روند نزولی رقم خورده است. اگرچه نمی‌توان از رشد حجم و ارزش معاملات خرد چشم پوشید.

بورس

بورس امروز در یک نگاه

معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افزایش سه هزار و 935 واحدی که معادل 0.19 درصد این شاخص است همراه شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 47 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر نیز قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام صعودی بود؛ به‌ طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 241 واحد که معادل 0.04 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 665 هزار واحد رسید.

حجم و ارزش معاملات

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 7.4 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 721 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز معاملاتی گذشته، امروز مثبت بود. چنان‌که در پایان بورس امروز حدود 594 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام تزریق شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: تجارت نیوز

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید