۱۴۰۳/۰۵/۰۴

پیام فرزین به مناسبت روز جهانی بانک

رئیس کل بانک مرکزی به مناسبت روز جهانی بانک که با شعار «دستیابی به اهداف توسعه پایدار و بهبود معماری مالی جهانی» نام‌گذاری شده‌ است، پیامی منتشر کرد.
پیام فرزین به مناسبت روز جهانی بانک

به گزارش اخبار ساخته ها؛ پیام فرزین بدین شرح است: «روز جهانی بانک» که برای قدردانی از نقش خطیر بانک‌های توسعه‌ای در کمک به توسعه پایدار و بهبود استانداردهای زندگی در تقویم جهانی ثبت شده، فرصت مغتنمی است برای تاکید بر سیاست‌های بانک‌های مرکزی در زمینه بانک‌های توسعه‌ای و تخصصی و همچنین برنامه‌های این بانک‌ها به منظور تحقق شعار «دستیابی به اهداف توسعه پایدار و بهبود معماری مالی جهانی» که برای سال ۲۰۲۳ عنوان شده است. از مهم‌ترین وظایف بانک‌های مرکزی ایفای نقش بانکداری در راستای ارتقای اهداف توسعه پایدار، حمایت از رشد اقتصادی پایدار، حداقلی کردن عدم توازن‌های اقتصادی، تسهیل در دسترسی به خدمات مالی برای همگان و بهبود نظام‌های پولی است.

پر‌واضح است که بانک‌ها به عنوان ستون‌های اصلی اقتصاد و تسهیلگران ارتباطات مالی، نقش بسیار حیاتی در پشتیبانی از رشد اقتصادی پایدار، کاهش نابرابری و بهبود سیستم مالی دارند و ما نیز به عنوان نهاد سیاستگذار بر مبنای رویکردهای نوین نظارتی و مقرراتی زمینه مطلوبی برای فعالیت‌های موثر بانک‌ها در چارچوب بانکداری اسلامی فراهم می‌کنیم. بانک مرکزی با توانمندی‌ها و تدابیر ویژه و اتکا به حمایت همگانی می‌تواند گامی موثر در جهت پیشرفت اقتصادی کشور بردارد و قطعا برای دستیابی به این هدف ارزشمند از تمام ابزار قانونی استفاده خواهد کرد. در پایان ضمن ارج نهادن به مساعی مجدانه یکایک کارکنان شبکه بانکی کشور، امیدواریم با اتخاذ تصمیم‌های هوشمندانه، مسیر توسعه پایدار و بهبود معماری مالی هموار شود و اعتماد به پیشرفت مستمر و تحقق اهداف بلندمدت در کل عرصه بانکی و پولی کشورمان را شاهد باشیم.»

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید